El Salvador, Bitcoin’den Zarar Etti ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

El Salvador, Bitcoin’den Zarar Etti ! İşte Detaylar

0

El Salvador Bitcoin den Zarar Etti 

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ve yılın çeşitli zamanlarında binlerce Bitcoin satın alın El Salvador, yatırdığı parasının yarısından çoğunu kaybetti. Ülke, yatırmış olduğu meblağın %57’sini kaybetti. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Geçtiğimiz yıllarda yatırımcılara büyük paralar kazandıran kripto para piyasası, son dönemlerde büyük bir düşüş yaşıyor. Bu süreç piyasaya henüz yeni giren yatırımcıları tedirgin ederken, kripto paralar ile ilgili özellikle bir konu büyük merak konusuydu. Kripto paralar ile ilgilenen kişilerin hepsi bugünlerde El Salvador’un ne kadar zarara uğradığını merak ediyor.

Eylül 2021 tarihinde Bitcoin’i resmi para birimi olarak açıklayan El Salvador, ilk dönemlerinde kripto paralardan kar etmeyi başarmıştı. Fakat bugüne kadar binlerce Bitcoin satın alan El Salvador, piyasanın düşmesiyle birlikte yatırımından büyük zarar etti. Peki El Salvador’un zararı nedir ?

El Salvador, Bitcoin’den Ne kadar Zarar Etti ?

el-salvador-bitcoinden-zarar-ettiEl Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkenin her Bitcoin alışını Twitter adresi üzerinden paylaştığı için zararın hesaplanması kolay oldu. Hatta El Salvador’un Bitcoin portfolyosunu görebileceğimiz bir web sitesi dahi oluşturulmuştu. “Nayib Bukele Portfolyo Takibi” adlı internet sitesindeki verilere bakacak olursak El Salvador, bugüne kadar yapmış olduğu 375 milyon dolarlık yatırımından %57 seviyesinde bir zarara uğradı. El Salvador’un kasasında 2.381 adet Bitcoin bulunurken, bunlar için harcanan toplam para 107 milyon dolar civarındaydı. Bu Bitcoin’lerin günümüzdeki fiyatları ise 45 milyon 585 bin dolara tekabül ediyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

El Salvador Bitcoin den Zarar Etti 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?