Truth Social ! Donald Trump Kendi Sosyal Medyasını Tanıttı !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Truth Social ! Donald Trump Kendi Sosyal Medyasını Tanıttı !

0

;Donald Trump Truth Social ! 

Amerika Birleşik Devletleri’nin eski başkanı Donald Trump; kendi sosyal medya uygulaması olan ‘Truth Social‘ uygulamasını tanıttı. Donald Trump, bu uygulamanın kendini destekleyen kişiler için oluşturulduğunu iletti. Truth Social (Hakikat Sosyal) uygulaması 20 Şubat 2022 yılında Apple Store’da kullanıma açılmıştır.

Truth Social uygulaması, başka uygulamalarda engellenen görüşlerin ve fikirlerin, kendi uygulamalarında serbest olacağını açıklamıştır. Geçtiğimiz yıl Donald Trump yanlısı göstericilerin ABD Kongresi’ne yapmış oldukları saldırılardan sonra Donald Trump’ın Twitter ve  Facebook hesapları kapatılmıştı.

Truth Social İle Trump’ın Sahalara Geri Dönüşü

Donald Trump sosyal medya uygulamaları tarafından engellendikten sonra kendi yapmış olduğu uygulama ile sahalara geri dönüyor. Truth Socaial uygulaması, ABD‘nin doğu yakasında, bu uygulamayı çıkmadan önce sipariş veren kullanıcılara otomatik olarak indirildi.

Truth Social uygulamasını indiren kişiler hesaplarına girerken çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını iletiyorlar. Uygulamaya talebin çok olduğu söylenirken kullanıcıların uygulamayı açarken Çok fazla talep olduğu için bekleme sırasındasınız gibi uyarı aldıkları iletiliyor.

Truth Social uygulamasını kullanıcılar temelde Twitter uygulamasına benzetmişlerdir.

Truth Social nedir ?

Truth Social Hakkında !

Apptopia araştırma şirketi Donald Trupm’ın yeni uygulaması olan Truth Social’in hizmete girdiği ilk andan itibaren iki gün içerisinde 170 bin kez indirildiğini kaydetti. Trump Teknoloji ve Trump Medya işbirliği ile yaratılan uygulama, Apple’ın uygulama mağazasından en çok indirilen uygulama olmuştur.

Donald Trump’ın sosyal medya kuruluşlarının kendisine açmış olduğu dava hala sürmektedir.

Truth Social Hataları

Truth Social uygulamasını indirebilen kişiler hesap oluştururken çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Çoğu kullanıcı e posta adresini ve numarasını yazarken, yoğun talep üzerine beklemedesiniz uyarısı almaktadır.

Uygulama App Store’da kullanıma sunulmadan önce beta sürümde de çeşitli sorunlarla karşılaşılmıştır.

Donald Trump'ın yeni Sosyal medya uygulaması Truth Social

Truth Social Uygulamasının Twitter Benzerliği

Uygulamanın temelde Twitter uygulamasının bir benzeri olduğunu ve çoğu özelliğinin benzerlik gösterdiği söyleniyor. Örnek verecek olursak Twitter uygulamasında onaylı kullanıcıların mavi tık alması; Truth Social uygulamasında onaylı kullanıcıların kırmızı tik almasını gösterebiliriz. Örnek olarak; konulan ekran resimlerinde uygulamada Twitter gibi retweet, favorilere ekleme, ve paylaşım gibi simgeler var. Uygulamanın Twitter’a bu kadar benzer olmasının sebebi; Hesabının kapanmasından önce Donald Trump’ın en sevdiği sosyal medya platformunun Twitter olduğu söyleniyor.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son haberimizi okudunuz mu ?

Ukrayna Savaşında Yeni Haber: Anonymous, Rusya’ya Savaş Açtı !

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?