Disney Plus Tarkan İle Anlaştı ! Son Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi/Film

Disney Plus Tarkan İle Anlaştı ! Son Detaylar

0

Ülkemizdeki yayın hayatına ilerideki aylarda başlaması beklenilen Disney Plus, marka yüzü olması için Tarkan ile anlaştı. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Netflix firmasının ülkemizdeki ve dünyadaki en büyük rakiplerinden birisi olan Disney Plus, marka ve reklam yüzü için Tarkan ile anlaştı. Bünyesinde Disney, Pixar, Marvel, Star-Wars, National Geographic ve 20th Century Fox yapımları dahil yüzlerce film ve diziyi içerisinde bulunduran platform Türkiye’ye kapsamlı bir giriş yapacak.

Disney Plus Marka ve Reklam Yüzü İçin Tarkan İle Anlaştı !

Disney Plus, geçtiğimiz Mart ayında RTÜK’den 10 yıllık yayın hakkı almıştır. Yayın haklarını aldıktan sonra 14 Haziran 2022 yılında ilk üye alımına başlayacağını duyurdu. Yaz aylarında diğer ülkelerde de faaliyetlerini arttırmayı planlayan platform, önümüzdeki 3 aylık periyotta 42 ülke ve 11 alanda etkin olacak.

Bununla birlikte Disney Plus, EXXEN benzeri olan reklam paketlerini de tanıttı. Yeni üyelik sitemini de 2022 yılının 2. yarısında ABD’de başlatacaktır. Bu yeni üyelik sisteminin Türkiye’ye 2023’ün ilk çeyreğinde getirilmesi beklenmektedir. Fakat ülkemizde Netflix kullanım oranına ve dizi/film piyasasına baktığımızda ABD’den sonra bizim ülkemize de kısa bir süre sonra gelebileceğini söyleyebiliriz.

Disney Plus’ın henüz ülkemizde yayınlanmadığı halde bir çok yerli yapımcı, oyuncu, ve ünlü ile; çeşitli anlaşmalar yaptığını görebilmekteyiz. Bunun medyaya ilk yansımasını da reklam ve marka yüzü olarak Tarkan ile el sıkışmalarını ekleyebiliriz.

disney-plus-marka-yüzü-için-tarkan-ile-anlaştı

Bir yandan Organize İşler Bunlar‘ın yeni dizi olacağı haberini aldık. İddialara göre 3 sezonluk bir anlaşmanın yapıldığı söylenmektedir. Bu haberlerin yanı sıra Saltbea ismi ile dünyada ününe ün katan Nusret’inde; belgeseli çekileceği ve bu platform üzerinden izleyicilerin izleyebileceği söyleniyor. Ayrıca çıkacak olan bu yeni platform, Kemal Sunal’ın ve Barış Manço’nunda hayatlarını belgesel yapmaya hazırlanıyor.

Disney Plus’ın içerisinde çeşitli canlı programların olacağını da sizlerle paylaşalım. Örnek vermek gerekirse 2005 yılında başlayan Dancing with the stars programı; bu platforma gelebilmek için ABC kanalıyla ilişiğini kesmiştir. Türkiye’den yeterli talep ve yatırım gelmesi halinde platform yerli canlı programlara da ev sahipliği yapabilir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Disney Plus’ın İlk Yerli Dizisi Kaçış Hakkındaki Tüm Bilgiler !

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları buradan bize sorabilirsiniz..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?