Cumhurbaşkanı’ndan Bedava Doğalgaz Açıklaması Geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Cumhurbaşkanı’ndan Bedava Doğalgaz Açıklaması Geldi

0

Bedava Doğalgaz Açıklaması 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törende yapmış olduğu açıklamada doğalgazın ısınmada 1 ay, sıcak su ve mutfakta ise 1 yıl boyunca ücretsiz olacağını açıkladı. Gelin detayları birlikte inceleyelim..

Ülkemizin doğalgaz alanında başlattığı proje kapsamında Karadeniz doğalgazı, Filyos Doğalgaz İşletme Tesisi’nde ilk kez kara ile bağlantısı gerçekleşti. Karadeniz Doğalgazı Devreye Alma projesi töreninde konuşan Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan bu açıklamaların sonucunda ise sosyal medya adeta çalkalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bedava Doğalgaz Açıklaması

Recep Tayyip Erdoğan, törende yaptığı konuşmada doğalgazın ısınmada 1ay, sıcak su ve mutfakta ise 1 yıl boyunca ücretsiz kullanılacağını açıkladı. İlk zamanlarda günde 10 milyon metreküp çıkarılacak doğalgazın ilerleyen zamanlarda ise 40 milyon metreküp civarında çıkarılması beklenmektedir.

Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamaya göre aylık ortalama kullanımının 25 metreküp olan mutfak ve sıcak su tüketiminin ücreti 1 yıl boyunca faturalardan düşürülecek. Önümüzdeki 1 ay boyunca da tüm Türkiye’deki konutlardan ısınma için kullanılan doğalgaz ücreti alınmayacak.

Tam kapasiteye ulaşıldığı zaman çıkarılacak olan bu doğalgazın ülkemizdeki kullanılma oranı ise %30 olarak düşünülüyor. Karadeniz’deki toplam doğalgaz rezervi ise yapılan son hesaplamalara göre 710 milyar metreküpe ulaştığı açıklandı. Bu rezervin ise 35 yıl boyunca konutlardaki doğalgaz ihtiyacını karşılayabilir diye düşünülüyor.

İşte Recep Tayyip Erdoğan’ın Törende Yaptığı Konuşma

Recep Tayyip Erdoğan'ın bedava doğalgaz açıklaması-son-dakika

Bu başarının gururu milletimizin tamamına aittir. Sakarya Sahası’ndan ilk etapta günde 10 milyon metreküp, açacağımız yeni kuyularla birlikte ilerleyen süreçte günde 40 milyon metre küp gaz çıkartacağız. Tam kapasiteye çıktığımızda ülkemizin ihtiyacının yüzde 30’unu buradan karşılayabileceğiz. Karadeniz’de gaz rezervimiz 710 milyar metreküpe ulaştı.

Vatandaşlarımızın evlerinde ve mutfaklarında sıcak su tüketimindeki doğalgazı bir yıl ücretsiz veriyoruz. Aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su tüketimi için gereken doğal gazın bedeli bir yıl boyunca faturalardan düşürülecektir. Bir ay boyunca Türkiye’nin tamamındaki konutların doğalgaz tüketiminden ücret almayacağız.

 

Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi takip etmeyi unutmayın..

Dünyanın en büyük ormanını hiç merak ettiniz mi ? Bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?