Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Raket Tutuşu NFT Oldu ! 2022
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Raket Tutuşu NFT Oldu ! 2022

0

Recep Tayyip Erdoğan Masa Tenisi NFT

Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok konuşulan masa tenisi raketi tutuşunun NFT olduğunu açıkladı. Ali Taha Koç, oluşturulan NFT’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edildiğini de açıkladı. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

İnternet ortamında bulunan benzersiz dijital varlıkların blokchaine işlenmesi ile ortaya çıkan NFT’ler ( Nitelikli Fikri Tapu), her geçen gün daha da popüler hale gelmektedir. Bu artan popülerlikten sonra ise dijital ortamlarda bulunan video, fotoğraf vb şeylerde NFT’ye dönüştürülerek satılıyor.

Geçtiğimiz dönemde ise bu konu ile ilgili büyük bir gelişme yaşanmıştır. NFT teriminin Türkçe karşılığı yetkililer tarafından belirlenmiştir. Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamalarda NFT teriminin Türkçe karşılığı ‘Nitelikli Fikri Tapu’ olduğu açıklanmıştır. Bugün ise geçtiğimiz haftalarda gündem olan bir görüntünün NFT’ye dönüştürüldüğü duyurulmuştur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Raket Tutuşu NFT Oldu !

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın masa tenisi oynadığı sırada değişik raket tutuşunun NFT’ye dönüştürüldüğünü açıkladı. Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç geçtiğimiz hafta gündem olan görüntüler hakkında ise açıklamalar yaptı ;

Sn. Cumhurbaşkanımızın masa tenisinde merak edilen raket tutuşu #niteliklifikritapu’ya dönüştürüldü ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kendilerine hediye edildi. Yenilikçi teknolojileri yakından takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nu tebrik ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise gündem olan bu raket tutuşunun ardından şu ifadeleri kullandı ;

Çinlilerin, Japonların tutuş stili benimki gibi, ben onları örnek alıyorum. Fena da değil, işe yarıyor”

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirisiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ? aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Cloud API Nedir, Nasıl Kullanılır ? Tüm Detaylar

Recep Tayyip Erdoğan Masa Tenisi NFT

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?