Covid-19 Yüzünden Hayatını Kaybedenlerin Sayısı Belli Oldu !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Covid-19 Yüzünden Hayatını Kaybedenlerin Sayısı Belli Oldu !

0

Covid-19 ölüm sayısı

Covid-19 pandemisinin başlamasından bu yana toplam 2 yıl geçti. 2 yıl boyunca insanlık daha önce tecrübe edemediği bir sorunlar karşı karşıya geldi. İnsanlar yapacağı bir çok işi yapamadılar. Çocuklar okula gidemedi, insanlar işlerinden oldular. Tüm bunlarla birlikte salgın bir çok insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu.

Aşılan geliştirilmesinden önce verilen veriler doğrultusunda her gün binlerce insan hayatını kaybetti. Yeni yayınlanan bu raporda 2 yıl boyunca Covid-19 pandemisinden hayatını kaybeden insanların sayısı açıklandı.

Covid-19 Pandemisinde Kaç Kişi Hayatını Kaybetti ?

covid-19-kac-insan-oldu

Cuma günü yayınlanan raporda Covid-19 pandemisinden hayatını kaybeden insanların sayısı açıklandı. Yayınlanan bu raporda açıklanan resmi ölüm oranının tam 3 katı sayı verildi. Bu rapora göre Covid-19 pandemisinden ölen kişi sayısı tam 18 milyon kişidir.

Bu hafta doğrultusunda Covid-19 salgınından ölen kişi sayısı resmi verilere göre 6 milyonu geçti. İnsanlar verilen bu rakamı zaten halihazırda çok az görüyordu. Bu yüzden araştırmacılar 2 yıl boyunca yaptıkları araştırmalarda asıl sonuçlara ulaşmayı hedeflediler. Araştırmacılar tüm raporları önceki yıllarla kıyaslamış ve aşırı ölümleri tespit etmişlerdir.

Bu araştırmalar sonucunda asıl sayının 18 milyona dayandığını raporda belirtmişlerdir. Açıklanan bu raporda en fazla ölüm sebebinin delta varyantında olduğu gözükmektedir. Covid-19 pandemisinin ölüm sayılarına baktığımızda 798bin ölüm ile Meksika Başta yer almaktadır. 7922bin ölüm ile Meksika‘yı Brezilya takip etmektedir. 736bin ölüm ile Endonezya listede 3. sıradadır.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda pandemiden en az zararla çıkan ülkelerde belli olmaktadır. Bu raporlara göre en az zararlı ülkeler; İzlanda, Singapur ve Avustralya’dır. Pandemiden dolayı en fazla ölüm Latin Amerika ve Kuzey Afrika ülkelerinde görüldü. Amerika’nın Güney bölgesinde bulunan eyaletlerdeki ölüm oranlarıda ülkenin geneline göre oldukça fazla artmaktadır.

korona-olumRaporda yayımlanan yazıya göre bazı ölümlerin dolaylı olarak Covid-19 pandemisinden kaynaklandığı belirtilmekte. Araştırmalara göre insanlar daha titiz olup kısa sürede hastaneye gitselerdi ölüm oranı da düşecekti. Uzmanlar aşıların çıkması ve yaygınlaşmasından sonra, pandeminin bitiminde daha net sonuçlar elde edebileceklerini açıkladılar.

Sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? Pandemi ne zaman bitecek ? Gerçekten kaç kişi ölmüştür ? Resmi verilere inanıyor musunuz ?

Son yazımızı okudunuz mu ?

2021 Yılında En Çok Satılan 10 Telefon !

Covid-19 ölüm sayısı

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?