Çok Beklenilen Unreal Engine 5 Tanıtıldı !
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Çok Beklenilen Unreal Engine 5 Tanıtıldı !

0

Epic Games şirketi, son dönemlerde hakkında çok konuşulan grafik motoru Unreal Engine 5 uygulamasını tanıttı.

13 Mayıs 2020 yılında oyun motoru yapımcısı olan Epic Games tarafından açıklanan ve Mayıs ayında erken kullanıma açılan Unreal Engine 5, oyuncular tarafından heyecanla takip ediliyordu. Muhteşem grafikleri ile sektörün en büyüğü olmaya aday olan grafik motoru için nihayet beklenen tarih açıklandı.

Oyun Dünyasının Çok Konuştuğu Unreal Engine 5 !

Tanıtılmasından bu yana 2 ay geçen Unreal Engine 5, bu sırada yayınlamış olduğu teaserler ile birlikte oyun dünyasında bir şok etkisi yarattı. Bu sürecin ardından uygulamanın ne zaman çıkacağı nihayet açıklandı. State of Unreal etkinliğinde duyurulan oyun grafik motorunu nihayet oyun geliştiriciler kullanabilecekler.

Grafik oyun motoru, performansı arttırılmış ve kullanıcı ara yüzünün yükseltilmesi gibi çok sayıda yeni özellik ile beraber gelmektedir. Bir yandan da olağanüstü gerçekçi grafikleri ile ilk oyun performansı merak ediliyor. UE5’de bulunan nanometrik uygulama sistemi, yapanların zarif bir şekilde ölçeklendirirken ve oynanan kare hızlarını geliştirirken her birisi milyonlarca çokgen içeren nesneleri kullanmalarına olanak sağlamaktadır.

unreal-engine-5-tanıtıldıBu oyun motoru ilk defa çok fazla bir kitleye hitap etse de daha öncesinde kendine; bu piyasada yer bulmuştur. Geçtiğimiz Aralık ayında Fortnite oyunu UE5 ile çalışma kararı almıştı. Aynı zamanda Epic Games, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u bulunduğu the metrix Awkends fragmanını duyurmuştu. Oyun motoru tanıtıldığı ilk günden sonra ilk iş olarak Witcher oyununa dahil olacaktır. Grafik oyun motoru, bugüne kadar kullanıcıları çok fazla heyecanlandırdı. Görsel kalitesini arşa çıkaracak oyun motoru, bir çok yeni oyunda kullanılacaktır. Bu durumdan da anlaşılacağı gibi önümüzdeki oyun sektöründe çok kaliteli zamanlar bizi bekliyor olacak.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Diğer oyun yazımızı okudunuz mu ? Hemen aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Call of Duty: Vanguard Ücretsiz Oldu !

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz.

Unreal Engine 5

Sizin için araştırmamızı istediğiniz konu varsa istek sayfasından bize iletebilirsiniz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?