CNN Plus Yayın Hayatına Veda Ediyor ! Cnn Plus Nedir ?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

CNN Plus Yayın Hayatına Veda Ediyor ! Cnn Plus Nedir ?

0

Cnn Plus Nedir ?

Bu üzücü haberi çalışanları ile paylaşan firma, henüz yayın hayatına başlamasının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen kapanacağını duyurdu. Gelin detaylara birlikte bakalım..

Geçtiğimiz ay HBO Max, CNN Plus ve Discovery Plus’ın çatı şirketlrei olan WernerMedia ile Discovery, Warner Bros. Discovery adında yeni bir şirket kurduklarını kamuoyuna açıklamıştı. Kurulan bu ortaklık herkes tarafından Netflix’in başına dert açacak şeklinde gözükse de daha 1 ay geçmeden CNN Plus yayın hayatına veda etme kararı aldı.

CNN Plus, 30 Nisan’da Yayın Hayatına Veda Edecek !

cnn-plus-kapatılıyor-cnn-plus-nedirWarnerMedia ve Discovery şirketlerinin birleşmesinden hemen önceki günlerde yüz milyonlarda yatırımın ardından 29 Mart tarihinde yayın hayatına başlayan CNN Plus, 30 Nisan’da kapanma kararı aldı. Şirket çalışanlarına yaptığı açıklamada son günü 30 Nisan olarak gösterdi.

Pek çok canlı yayın akışı, haber, özel içerikli programlar yayınlayan CNN Plus’ın çıktığı ilk günden aslında bu sona gidebileceği ön görülmüş. Birleşen WarnerMedia ve Discovery şirketlerinin aslında bu platformun birleşmeden çok kısa bir süre önce piyasaya sürülmesinden çok rahatsız durumda oldukları belirtilmektedir.

Şuan da CNN Plus’ın CEO’su olan Andrew Morse’un ise istifasını çoktan verdiği düşünülmektedir. Andrew Morse gelecek hafta Warner Bros. Discovery şitketinden ayrılarak tüm pozisyonlarından istifa etmesi beklenmektedir. Şirketin kapanan bu platformun bir ayda kaç aboneye ulaştığı konusunda bir bilgi paylaşımı yapmamıştır. Fakat bu ayın başında yapılan izlenme oranlarına bakılacak olursa her gün; 10 binden fazla kullanıcının ziyaret ettiğini görebilmekteyiz.

Abonelik ücretlendirmesinin de ücretsiz bir haber kanalının dijital platformuna göre oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar eğer aylık ödeme yapmak isterlerse 5.99 ABD; Doları, yıllık toplu bir şekilde ödeme yapmak isterlerse; de 59.99 ABD Doları bir ücret tarifesi verilmekteydi. Bu kapanmanın ardından yıllık olarak satın alınan paketlerin kullanıcılara geri iade edilmesi beklenmektedir. Warner Bros. Discovery şirketinden ise henüz bu konu hakkında detaylı bir açıklama gelmedi. Bu kapanma sonrasında şirketin içerisindeki söylentileri kullanıcılar oldukça merak ediyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları buradan bize sorabilirsiniz..

cnn plus nedir

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?