Blanche Monnier Kimdir ? İşte Kan Donduran Hikayesi
  1. Ana Sayfa
  2. Biyografi

Blanche Monnier Kimdir ? İşte Kan Donduran Hikayesi

0

Blanche Monnier, Annesi ve Erkek Kardeşleri Tarafından Tam 25 Yıl Boyunca Bir Odaya Hapsedilmiş Kadın

1 Mart 1849 yılında dünyaya gelen Blanche Monnier, Fransa’da “Poitiers’in Hapsedilmiş Kadını” olarak bilinmektedir. Monnier, polis tarafından bulunduğunda orta yaşlı, çok zayıf ve oldukça pis bir görünümdeydi. Polisler tarafından yapılan açıklamalara göre Monnier, esareti boyunca hiç güneş ışığı görmemişti.

Blanche Monnier Kimdir ?

Monnier, Poitiers’de saygın, soylu, muhafazakar ve burjuva ailesinden bir Fransız sosyete üyesiydi. Bu kadın sadece soylu olduğu için değil ayrı zamanda güzelliği ile de ünlüydü. Güzel olmasından dolayı birçok talibi de vardı. 1874 tarihinde 25 yaşındayken, annesi Louise’nin beğenmediği yaşlı bir avukat ile evlenmek istedi.

Annesi ise bu evliliği kesinlikle istemiyordu. İtiraz eden Monnier’e kızarak tam 25 yıl boyunca evlerinin çatı katında yer alan pis ve kötü durumda olan odaya kilitledi. Balanche’in kardeşleri ise ablalarının kaybolmasının yasını tutuyorlarmış gibi yaparak günlük aktivitelerine devam ettiler.

Arkadaşlarının tamamı onun nerde olduğunu bilmiyorlardı ve evlenmek istediği avukat 1885’te enteresan bir şekilde öldü. 23 Mayıs 1901 tarihinde, Paris Başsavcısı isimsiz bir mektup buldu ve bu mektubu paylaştı.

Mösyö Başsavcı: Sizi son derece ciddi bir olaydan haberdar etmekten onur duyarım. Madame Monnier’in evinde kilitli kalan, yarı aç ve son yirmi beş yıldır kokuşmuş bir çöple, tek kelimeyle kendi pisliği içinde yaşayan bir kız kurusundan bahsediyorum.

Balanche Monnier polis tarafından korkunç yaşantısından kurtarıldı. Kilitli kaldığı oda eski yiyecekler ve dışkıları ile kaplıydı. Yatağında ve duvarlarında hep örümcekler yer alıyordu. Monnier polisler tarafından bulunduğunda ise kilosu 25 kilogramdı.

Monnier’i bulan bir polis memurunun sözleri ;

Talihsiz kadın çürük bir hasır şilte üzerinde çırılçıplak yatıyordu. Etrafında dışkı, et, sebze, balık ve çürük ekmek parçalarından oluşan bir tür kabuk vardı… Ayrıca, Mademoiselle Monnier’in yatağında istiridye kabukları ve böceklerin koştuğunu gördük. Hava o kadar solunmaz, odanın yaydığı koku o kadar keskindi ki, araştırmamıza devam etmek için daha fazla kalmamız imkânsız

Blanche Monnier Odadan Çıkartıldı

blanche-monnier-kimdir-kan-donduran-hikayesi

Yaşanılan bu olayın ardından Monnier’in annesi polisler tarafından tutuklandı. Tutuklandıktan kısa bir süre sonra hastalanan anne, 15 gün sonra evinin önünde öfkeli bir kalabalığın toplandığını gördükten sonra öldü. Kardeşi olan Marcel Monnier ise mahkemeye çıkarıldı ve ilk duruşmada hapse gönderildi. Fakat daha sonrasında Marcel’ın zihinsel engelli olduğu kabul edildi ve serbest bırakıldı. 

Monnier odadan çıktıktan sonra çeşitli akıl sağlığı sorunları peşini bırakmadı. Anoreksiya nervoza, şizofreni, teşhircilik ve koprofili gibi çeşitli sıkıntılar Monnier’de teşhis edildi. Bu hastalıklar sonucunda Monnier psikiyatri hastanesine yatırıldı. 1913 yılında ise bariz bir bilinmezlik içerisinde hayatını kaybetti.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Myrtle Corbin Kimdir ? İşte Hayat Hikayesi

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?