Bitcoin Bitiyor: Ne Kadar Bitcoin Kaldı ?
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Bitcoin Bitiyor: Ne Kadar Bitcoin Kaldı ?

0

Bitcoin ne zaman bitecek

Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin için dönüm noktası geldi. Bitcoin madenciliği için sadece 2 milyon adet aldı. Gelin detayları birlikte inceleyelim..

İlk çıkarılan ve en büyük kripto para birimi olarak kabul edilen Bitcoin, 1 Nisan cuma günü madenciliğini tamamladığı seviye ulaştı ve toplam 19 milyon adet Bitcoin (BTC) daha ekledi. İlk çıktığı dönemden 13 yıl sonra tüm kripto paranın yüzde 90’ından fazlası artık piyasada yer alıyor. Çıkarılan Bitcoin’in 21 milyon adetten fazla olmayacağı düşüncesinden sonra açıklanan bu veriler oldukça önemli bir hal aldı.

Bitcoin Madenciliği Bitecek Mi ?

bitcoin-madenciliği-ne-zaman-bitecekSBI Crypto tarafından çıkarılmış olan 730002 bloğunda, 19 milyonuncu Bitcoin piyasaya girdi. SBI Crypto işlem ücretlerini ve blok ödülü sorunu için yaklaşık olarak 293 bin dolar olan 6.32 Bitcoin yapmıştır. Bu durumu da düşündüğümüzde Bitcoin topluluğu sevinmek için biraz aceleci davranmıştır.

Bitcoin madencilerinden birisinin yöneticisi olan Kjetil Hove Pettersen; ‘benim görüşüme göre iki milyon bitcoin -toplamın yüzde 10’undan daha az kaldı’ ifadelerini kullandı. Açıklamalarının devamında; ‘bu sizlere küçük bir rakam gibi gelebilmekte fakat en iyi madencilik günlerinin yakında olacağını düşünüyorum’ diye açıklarına devam etmiştir.

Kripto para birimi olan Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto, kripto para biriminin arz oranını sadece 21 milyon Bitcoin ile sınırlandırmıştı. Bu düşünceye göre bazı raporlarda toplam arzın 21 milyon BTC miktarından; biraz daha az sonucuna varılmıştır. Bitcoin çiçek madenciliği kurucusu ve yöneticisi olan  Bert de Groot, açıklamalarında; ‘Bugün itibariyle çıkarılan 19 milyonuncu Bitcoin tarihi bir ana işaret etmektedir’. ifadesini kullandı.

18.500.000 milyonuncu BTC, blok başına 6.25 BTC olduğundan Eylül 2020 tarihinde çıkarılmıştır. Son yarılanma ise tahmini olarak 2024 yılında gerçekleşecektir. 10 milyonuncu Bitcoin’in çıkmasıyla birlikte Alex Gladstein, bir Bitcoin kıtlığının çıkabileceğini ifade etti. Dünya’nın Bitcoin’i erken kabul ettiğini ve bu durumdan dolayı da kıtlığın daha da; belirginleştiği ifade etti.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Vechain (VET) Coin Nedir, Nasıl Alınır ? Vet Coin Grafiği

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz..

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?