Bill Gates, Tesla Hisseleri Hakkında Şaşırtan Açıklamalar Yaptı !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bill Gates, Tesla Hisseleri Hakkında Şaşırtan Açıklamalar Yaptı !

0

Bill Gates Tesla Açıklama

Bill Gates, Elon Musk’ın yapmış olduğu Tesla hisseleri iddialarına karşı yeni bir açıklama yaptı. Tesla hisselerinin düşmesinden dolayı para kazanan Bill Gates, bu işlemin bir yatırım aracı olduğunu ifade etti. Gelin detaylara daha yakından bakalım.

Bill Gates’in Tesla hisseleri aracılığıyla spekülasyon yaptığını ortaya atan Elon Musk’a yanıt gecikmedi. Dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Bill Gates, Tesla’ya karşı pozisyon almanın, iklim değişikliklerine ya da elektrikli arabalara karşı olduğu anlamına çıkmadığını ifade etti.

Elon Musk’ın Twitter üzerinden yapmış olduğu son paylaşımlar ile Bill Gates’in Tesla hisseleri için short pozisyonuna sahip olduğunu kanıtladı. Bill Gates ise yapmış olduğu açıklamalarda bu pozisyonu sadece yatırım olarak değerlendirdiğini ve iklim değişikliklerine karşı yapmadığını ifade ediyor.

Bill Gates, Elon Musk Hakkında Yeni Açıklama Yaptı

bill gates tesla açıklama

Microsoft’un kurucusu ve hayırsever milyarder Bill Gates, BBC‘ye vermiş olduğu son röportajında, Tesla ve Elon Musk hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bill Gates’e göre Tesla hisselerine ilişkin yatırım, çevre yanlısı projeleri ve hükümetin çıkarmış; olduğu politikaları savunmak ilgili olduğunu iletti.

Bill Gates röportajında, Tesla hisselerinin short pozisyonunda olması ile iklim değişikliğinin bir alakası olmadığını söyledi. Bill Gates ayrı zamanda Tesla’ya karşı short hisselerinin bulunmasının elektrikli; arabalara karşı olduğu anlamına gelmediğini ifade etti.

Bill Gates ;

“Elektrikli arabaların popülaritesi, bu arabaları satmak için daha fazla rekabete yol açacak. Dolayısıyla, elektrikli arabaların benimsenmesi ile şirketlerin sonsuz derecede değerli hale gelmesi arasında bir fark var.”

Geçtiğimiz hafta atmış olduğu bir tweette Elon Musk; Microsoft’un kurucusunu Tesla hisselerinin short pozisyonu için 500 milyon dolarlık bir iddiaya girdiğini paylaştı. Konuşma metninin sızdırılmasıyla birlikte Elon Musk, Bill Gates’e hala Tesla hisselerine sahip olup olmadığını sordu.

Bill Gates, short pozisyonundaki hisselerinin olduğunu söylemesi Musk’un konuşmayı ve bu; tartışmayı bitirmesine bir neden oldu. Sızdırılan metinde Elon Musk, İklim değişikliği sorununu çözmek için en büyük adımı atan şirket; Tesla’ya karşı short pozisyonunuz varken, iklim değişikliğindeki hayvan sever tavrınızı dikkate alamam ifadelerini kullandı.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz..

Son yazımızı okudunuz mu ?

Özel Üretim Ferrari SP48 Unica Tanıtıldı ! Yalnız 1 Sahibi Olacak

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?