Bilim Kurulu Maskeleri Tamamen Kaldırdı ! Toplu Taşıma ?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bilim Kurulu Maskeleri Tamamen Kaldırdı ! Toplu Taşıma ?

0

Bilim Kurulu Maske 

Bilim Kurulu toplantısından sonra konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kapalı alanlardaki maske zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu taşımada maske zorunluluğunun tamamen kaldırılması içinde bir şart verdi.

2019 Aralık ayında ortaya çıkan ve 2020 Mart’ta Türkiye’de ilk vakası görünen koronavirüs salgını, tüm dünyada maske kullanımını zorunlu bir hale getirmişti. Koronavirüsün yayılma hızı günümüzde düşmeye devam ederken dünya genelindeki aşılanma oranının artmasıyla birlikte bazı önlemler kaldırıldı. Bu kaldırılan önlemlerin arasına artık maske yasağı da girmeye başladı. Geçtiğimiz dönemlerde açık alanlarda maske önleminin kaldırılmasıyla birlikte bugün; Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘dan yeni bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapalı alanlarda maske yasağının kaldırıldığını duyurdu. Açıklamalarının devamın da maske yasaklarının nerede ve ne zaman kaldırılacağını da ifade etti.

Bilim Kurulu Sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamaları

cumhurbaşkanı-erdoğan-maske-açıklaması“3 yıldır çeşitli kapsamlarda uygulanan kapalı mekanlarda maske zorunluluğu kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarında maske uygulaması vakalar 1000’in altına düşene kadar devam edecektir. İleri yaşlardaki kişiler ile kronik hastalığı olanların maske kullanmaya devam etmeleri yönündedir. Kronik hastalığı olanlar ve yaşlılarımızın aşıları özellikle hatırlatma dozlarını ihmal etmemelerini önermektedir.”

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Elon Musk Twitter’dan Ne Kadar Para Kazanacak ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan maske açıklaması 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?