Beklenen KDV İndirimi Sonunda Geliyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Beklenen KDV İndirimi Sonunda Geliyor !

0

KDV indirimi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.. Önemli olan konuların başında kuşkusuz ki KDV indirimleri geliyor. Gelin birlikte açıklamalara göz atalım…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dün gerçekleşen Kabine Toplantısı’nda ülke genelini ilgilendiren önemli açıklamalarda bulunmuştur. Kabine Toplantısı’nın başında 29 Mart’ta düzenlenecek olan Ukrayna-Rusya heyetlerinin görüşmesinin öncesinde Rusya Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Başkanı Zelenskiy ile yapılan telefon bağlantısının olumlu geçmesi vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında Rusya-Ukrayna krizinden sonra bir çok alanda değişmesi beklenilen KDV indirimlerine değinmiştir. Kabine Toplantısı’ndan sonra KDV indirimleri hakkındaki açıklamalara gelin birlikte göz atalım.

Temel İhtiyaç Ürünlerinde KDV Düşüyor !

Temel-ihtiyaç-ürünlerine-kdv-indirimi-geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’ndan sonra yaptığı açıklamalara göre temel ihtiyaç alanına giren ürünler; sabun, tuvalet kağıdı, deterjan, bebek bezi ve peçete tarzı ürünlerin KDV’si %18’den %8 oranına düşürülecektir. Yiyecek kategorisindeki ürünlerin KDV oranı ise %8’e düşürülecektir.

Getirilen bu KDV indirimleri sadece temel ihtiyaçlara yapılmayacak. Söylentilere göre konut alımlarındaki metrekareye göre değişen kademeli KDV oranı kullanılacaktır. Afet ve doğal riskli alanların dönüştürülmesi kapsamında 150 mt2 ye kadar %1, 150mt2’yi aşan konutlarda ise %18 oranında KDV işleme konacaktır. Arsa ve Arazilerde de beklenen KDV indirimi sonunda geliyor. KDV%18’den %8 oranına düşecektir.

Yıllardır konusu açılan Yatların KDV oranı %1’imiş muhabbeti de Cumhurbaşkanının bu konuyu açmasıyla son buluyor. Galericilerin ve oto alım satımı yapan kişilerin elde ettikleri kar ile yat, kotra, tekne ve gemiler gibi ürünlerde uygulanan KDV oranı %1’den %18 oranına yükselecektir.

Tıbbi Cihazların KDV’si Düşüyor

Sağlık Bakanlığı’nın Onayladığı ürünlerdeki KDV oranı %18’den %8 oranına düşüyor. Tarım sektöründeki sertifikalı tohum ve fidan teslimlerinde KDV’yi %1, süt toplama tankları ve benzer ürünlerdeki KDV’yi ise %8’e düşürülecektir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Web sitemizin en aşağı bölümünden yer alan İstek kısmından araştırmamızı istediğiniz konuyu yazıp bizlere iletebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Elektrikli Fiat Egea Hibrit Tanıtıldı ! İşte Fiyatları

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forum sitemize gidebilir ve sorularınıza cevap arayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?