Bayraktar TB2 İHA’ların Fiyatları Belli Oldu ! 2022
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bayraktar TB2 İHA’ların Fiyatları Belli Oldu ! 2022

0

Bayraktar TB2 Fiyatı

Litvanya Savunma Bakanlığı, savaşta olan Ukrayna’ya yardım kampanyası başlattığını açıkladı. Bu kampanyadan edinilecek gelirler ile alınacak Bayraktar TB2 model İHA’ların fiyatı belli oldu. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Türkiye tarafından üretilen insansız hava araçlarına olan istek her geçen gün daha da artmaya devam ediyor. Libya, Azerbaycan ve Ukrayna savaşında ve de Suriye ve Irak’a düzenlenen özel operasyonlarda kendini kanıtlayan Bayraktar TB2 İHA’ların birim fiyatı ise merak edilen konuların arasındaydı.

Litvanya Savunma Bakanlığı tarafından dün başlatılan bir kampanyada, gerekli olan fiyatın toplanması halinde Türkiye’den alınacak olan SİHA’ların Ukrayna’ya gönderileceği açıklandı. Bu kampanya sayesinde de Bayraktar TB2’lerin birim fiyatı ortaya çıktı.

Bayraktar TB2  fiyatı nedir ?

bayraktar-tb2-fiyat

Bayraktar TB2 SİHA’lar hakkında aslında bazı fiyat tahminleri bulunuyordu. Fakat yetkililer tarafından net miktar bilinmemekteydi. Litvanya Savunma Bakanlığı’nın yapmış olduğu paylaşımda vatandaşlarından Ukrayna’ya gönderilmek üzere Bayraktar TB2’nin alınacağını ve bu nedenden dolayı da bağış toplayacaklarını açıkladı. Bununla birlikte bakanlık hesap numaralarını vatandaşlar ile paylaştı.

Yapılan paylaşımda halihazırda 1 milyon EURO toplandığı ve yaklaşık olarak 5 milyon EURO’ya daha ihtiyaç duyulduğu açıklandı. Yani buradan da anladığımız gibi bir adet Bayraktar TB2’nin fiyatı tam olarak 6 milyon Dolar. Fakat bu fiyatın ülkeler arasındaki anlaşmalara ve SİHA’ların donanımlarına göre değişkenlik göstereceğini de sizlerle paylaşalım.

Ancak alınacak olan TB2 modelinin silahlı ve uydu kontrolü olmayan versiyonunun olduğu düşünülmektedir. Yani buradan da anlaşıldığı gibi SİHA’nın baz modelinin 6 milyon EURO olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyata uydu kontrolü ve yer kontrol birimleri gibi özellikler eklendiğinde fiyatta artış olacağını iletelim.

Tabii Ukrayna, Türkiye ile yapmış olduğu anlaşma sırasında yer kontrol özelliğini de satın almıştı. Dolayısıyla tekrardan bu birimlerin satın alınmasına ihtiyaç yok. Aynı anda kontrol edebileceği Bayraktar TB2 sayısı kısıtlı olsa da hepsi aynı komuta merkezinden; kontrol edilebiliyor.

Bayraktar TB2’lerin 27 saat havada kalabildiğini ve faydalı yük taşıma potansiyelinin; de 150kg olduğunu sizlerle paylaşalım.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okumak ister misiniz ?

Yerli İnsansız Savaş Uçağı Tanıtıldı: Bayraktar Kızılelma !

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?