Bakanlık Açıkladı !  Ev Kiralarına Tavan Fiyat Uygulaması Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bakanlık Açıkladı ! Ev Kiralarına Tavan Fiyat Uygulaması Geliyor

0

Kira Tavan Fiyat Uygulaması 

Edinilen bilgilere göre üç bakanlık, pandemiden sonra yükselişe geçen ev kiraları için yeni düzenlemeler üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmalardan birisi olarak da ‘Tavan Fiyat Uygulaması’ gösteriliyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Döviz kurlarındaki artış gibi sebeplerden dolayı ülkemizde yaşanan ekonomik bunalımlar, birçok sektörde fiyatların artmasına ve vatandaşların alım gücünün azalmasına neden olmuştur. Ev kiraları ise diğer sektörlerdeki fiyat artışları gibi yükselmeye başladı.

Yüksek enflasyon gibi nedenlerden dolayı artışa geçen bu sorunlar, birçok insanı ev kiralamaya itmiştir. Bu durum ise bir çok ilde kira fiyatlarının yükselmesine ve zaten ekonomik bunalımda olan insanların durumunu daha da kötü bir hale getiriyordu. Bugün gelen haberler ise devletin bu yükselen ev kiralarına bir çözüm bulacağı yönündedir.

Ev fiyatlarına tavan fiyat uygulaması gelecek !

kira-tavan-fiyat-uygulaması

Açıklanan bilgilere göre üç bakanlık, son aylarda aşırı artış gösteren ev kiraları için devreye girmeye hazırlanıyor. Devletin, serbest piyasadaki kira ücretlerine müdahale etmek için bazı önerler üstünde durduğunu; bu önerilerden birinin de tavan fiyat uygulaması olduğu düşünülmektedir. Bu ise ev kiraları için maksimum fiyat belirlenebileceği ve belirlenen bir fiyatın üstünde ev kiralanamayacağı anlamına gelmektedir.

Bu düzenlemeler hakkında şu an çok fazla detayın olmadığını sizlere bildirmemiz gerek. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bu konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur. Bakan Kurum, konut fiyatlarındaki ve kiralardaki artışı takip ettiklerini ve bu konuda; Adalet Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile birlikte çalıştıklarını ifade etmiştir. Bakan Kurum ayrıca, vatandaşların daha uygun şartlarda ev alabilmeleri için belediyeler ile bir proje; üstünde çalıştıklarını da ifade etmiştir.

Bu düzenlemelerin henüz ne zaman geleceği ve açıklanacağı bilinmemektedir. Fakat konut fiyatlarındaki bu artışların ve kira bedellerini göz önüne; getirdiğimiz de açıklamanın yakın bir zamanda yapılacağını düşünmekteyiz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Raket Tutuşu NFT Oldu ! 2022

Web sitemizin en aşağı kısmında bulunan İSTEK sayfasından bizlere araştırılmasını istediğiniz konuları iletebilirsiniz.

Kira Tavan Fiyat Uygulaması 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?