Astral Seyahat Nedir, Nasıl Yapılır ? Zararları Nelerdir ?
  1. Ana Sayfa
  2. Metafizik

Astral Seyahat Nedir, Nasıl Yapılır ? Zararları Nelerdir ?

0

Astral seyahat halk arasında oldukça merak edilen konulardan birisidir.Bu nedenden dolayı kullanıcıların merak ettikleri sorular genellikle, “Astral seyahat nedir?, teknikleri nelerdir? ya da zararlı mı ?” gibi sorular olmaktadır. Bugünkü yazımızda sizlerin de merak ettiği soruların cevaplarını öğreneceğiz.

Son yıllarda git gide popüler olan Astral Seyahat kavramının ne anlama geldiği ve zararının olup olmadığı oldukça merak edilen bir konudur. Astral Seyahat kavramı, Spiritualizm, Ökültizm ve son olarak Teofozi gibi konulara ilgisi olanlar için yabancı bir kavram değildir.

Astral Seyahat Nedir?

Ruhumuzun bedenimizden tamamen ayrılarak farklı boyutlara geçmesine Astral Seyahat denir. Ruhumuzun bedenimizden ayrılmasıyla olan Astral seyahat, fiziki olarak yapabileceğimiz bir seyahat değildir. Halk arasında en basit tabirle, ruhun vücuttan dışarı çıkarak şehirlerden şehirlere, ülkelerden ülkelere hatta dünyadan çıkıp gezegenler arasında dolaşmasına olanak sağlayan seyahat deniliyor

Astral Seyahat Zararlı Mı ?

Çeşitli iddialar ve teoremler olmasına rağmen Astral seyahatin zararlı olduğuna dair herhangi bir kanıt bulunamamaktadır. Ancak doktorlara ve uzmanlara göre kalp ve sinir hastalığı, hiper tansiyon gibi sorunları olan kişilerin astral seyahate çıkmamaları önerilmektedir.

Astral Seyahat Nedir ?

Astral Seyahat Nasıl Yapılır ?

Astral seyahat yapmadan önce spiritualizm ve okültizm hakkındaki kaynaklardan bilgi almanız önerilmektedir.

Seyahatten Önce Hazırlık

İlk başta oldukça sessiz ve sakin bir yerde olmalısınız. Astral seyahat için en uygun zaman uykudan hemen öncedir. Çevrenizdeki ışıklar sizi rahatsız etmemeli. Düzenli bir şekilde nefes alışverişi yapmalı ve zihninizi oldukça boşaltmalısınız. Seyahatten hemen önce ağır şeyler yememeli ve vücudunuzu hazırlamalısınız.

İmgeleme Yapın

İmgeleme yapmanın en basit yolu bir şeyler hayal etmektir. Bu aşamada bedeninizi oldukça serbest bırakıp gevşemeye çalışın. Ruhunuzu bedeninizden çıkacakmış gibi düşünmeye çalışın. Çıkış yaparken vücudunuzun hareket ettiğini, bedeninize yukarıdan baktığınızı ve kısa bir mesafede kalkıp etrafı kontrol etmeye çalıştığınızı düşünün.

Astral Seyahat nasıl yapılır ?

Seyahate Çıkış ve Bedene Dönüş

İnternette çok fazla bahsedilen durumları ve hissedilenleri şimdi aktaracağız. Seyahate çıkarken bedeninizi şişerken görebilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce bilinçaltınızda nereye gitmek istediğinizi kararlaştırmalısınız ki vücudunuz bu seyahate hazırlıklı olsun. İlk denemelerinizde başarılı olursanız odanızda dolaşın ve tecrübe etmeye çalışın. Bedene dönüş sırasında internette bahsedilenlere göre kendinize söylemeniz yeterli olacaktır.

Teknikleri Nelerdir?

Daha önce seyahat yapmış olan insanların birbirinden farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bu teknikler arasında en basit olarak nitelendirilense nefes yöntemidir. Nefesinizi ne hızlı nede yavaş alın. Belirli bir düzende almaya özen gösterdikten sonra başarılı olabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise gevşeme tekniği. Gevşeme tekniğinde seyahate çıkmadan önce kaslarınızı ve vücudunuzu gevşetme hareketleri ile rahatlatarak yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımızı okudunuz mu ?

Paralel evren gerçek mi ? kurgu mu ? 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?