Apple’dan Çağ Ötesi İcat ! Artık Kulaklık Takmak Yok
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Apple’dan Çağ Ötesi İcat ! Artık Kulaklık Takmak Yok

0

Apple yeni kulaklık

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple, bilim kurgu filmlerindeki iletişim cihazları gibi olan bir ürün için patent başvurusunda bulunmuştur. Şirketin yapmış olduğu açıklamalarda bu yeni cihazın kulaklıkların yerini alabileceğini açıkladı.

Gelişen teknoloji ile birlikte yeni çıkan icatlar her geçen gün bizleri heyecanlandırmaya ve meraklandırmaya devam ediyor. Bu yeni icatlar ile birlikte bilim kurgu sahnelerinde görebileceğimiz cihazlar artık hayal olmaktan çıkıyor. Büyük teknoloji şirketleri bu hayal olarak nitelendirebileceğimiz ürünleri karşımıza çıkarmaya devam ediyor.

Bugünlerde dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple, bilim kurgu sahnelerinde denk geleceğimiz bir ürün için patent kuruluna başvuruda bulunmuştur. Gelen haberlere göre dev teknoloji şirketinin gelecekte tamamen iletişim yollarımızı değiştirecek bir cihaz için ABD merkezli Patent ve Ticari Marka Ofisine başvuruda bulunmuştur.

Hayallerimizin Ötesinde Bir Cihaz

apple-yeni-kulaklık-çağ-ötesi (2)Patent ve Ticari Marka Ofisinin web sitesinde fark edilen bu cihaz için, 2021 tarihinin Temmuz ayında ‘Yönlü Sesli Giyilebilir Cihaz’ terimi altında bir başvuruda bulunuldu. Belgeler incelendiği zamanda Apple’ın şu ifadeleri bulunmuştur..

Bu giyilebilir cihaz, kullanıcının kulaklarından uzak bir mesafeden ses; çıkışı oluşturabilecek şekilde çalışan bir ses modülü sağlayabilmektedir. Örnek vermek gerekirse cihaz, kıyafetlerin üstüne takılabilmektedir ve kullanıcının kulaklarına ses dalgaları gönderebilmektedir”

Bu sözlerin yanında şirket, ürünün özel hoparlörler sayesinde kimseyi rahatsız etmeyeceğini ve sesin kulağa; takılan her hangi bir cihaz olmadan da iletileceğini duyurdu.

Yeni çıkacak olan bu cihazın, kullanılması zor olan, bireyin ortam; seslerini duymasını ve başkalarıyla iletişimini kısıtlayan eski kulaklıkların yerini alabileceği söyleniyor.

Bu yeni hazırlanan cihazın ne zaman çıkacağı tam olarak belli değildir. İleride de yeni cihazlar ile de uyumlu bir şekilde çakışacaktır. Her yıl çıkardığı yeni ürünler ile milyarlarca Dolar kar eden Apple; şirketinin şimdilik çıkmasa da bu yeni ürününü heyecanla bekliyoruz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

‘Dominance’ Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Nedir ?

Sizin için araştırmamızı istediğiniz konu varsa aşağıda bulunan istek kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Apple yeni kulaklık

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?