Apple Logosunun Sırrı Ortaya Çıktı !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Apple Logosunun Sırrı Ortaya Çıktı !

0

Apple logosunun sırrı

Apple logosunun anlamı uzun yıllardır kullanıcılar tarafından merak edilmekte. Bir TikTok videosu, Apple logosunun dairelerden oluştuğunu bizlere gösterdi.

Dünyanın en zengin ve popüler şirketlerinden birisi olan Apple, basit tasarlanmış olan bu elma logosuyla kullanıcılarını her zaman meraklandırmıştır. Şirket yıllar içerisinde logoda bazı değişiklikler yapsa da, logoyu altın orana göre hazırladıklarını sosyal medya kullanıcılarına ispat edemedi. Peki Apple logosunun bir gizemi var mı ? varsa bu nedir ? gelin birlikte bakalım.

Geçtiğimiz haftalarda video paylaşım platformu olan TikTok’a yüklenen bir video, kısa sürede en çok izlenen videolar arasına girdi. Grafik Tasarım işiyle uğraşan Thomas J.Stevens’ın Apple logosu üzerine yapmış olduğu video paylaşımı, logonun bir kaç daireden oluşabileceğini bizlere gösterdi.

Apple Logosunun Gizemi Nedir ?

Uzun yıllardır başta teknoloji şirketleri olmak üzere tüm şirketlerin logolarını değiştirdiğini veya düzenlediğini gördük. Apple logosunun altın orana göre tasarlandığı iddiası doğru mu ? Thomas J.Stevens’ın çekmiş olduğu TikTok videosunda logonun, çeşitli dairelerden oluşabileceğini gösterdi.

@tjscreates

Reply to @iamrealsteve 🤯🍏😍 How the Apple Logo is created. ✍️ #logodesign #logodesigner #applelogo #apple #logodesignchallenge #logodesigns #branddesign #branding #adobeillustrator #adobe

♬ Darling – Trees and Lucy

Peki bahsettiğimiz bu altın oran nedir gelin onu açıklayalım. Altın oran, doğada yaygın olarak görünen matematiksel bir oran diyebiliriz. Görsel anlamda kusursuz bir tasarım oluşturmak için bazı sanatçılar tarafından tercih edilmekte.

Apple logosunu tasarlayan isim olan tasarımcı Rob Janoff, logo üzerindeki çalışmaları gerçek elmalar üzerinde de denediğini ifade etmişti. Elmaları enine keserek tasarımlarını doğanın sağladığı eğrilerle oluşturan Janoff, dairelerin logonun üzerine kusursuz bir şekilde oturduğunu inkar etmiştir.

Tasarımcı Rob Janoff sözlerinin devamında;

Elma şekli, 80’lerin başındaki orijinal tasarımımdan biraz değişti. Tasarım firması Landor & Associates değişiklikleri yaptı. Renkleri aydınlattılar, şekilleri çok daha simetrik, çok daha geometrik hale getirdiler. Ben tasarlarken hemen hemen kendi ellerimle yapmıştım.

 

apple-logosunun-sırrı-nedir

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Sizce Apple logosunda bir gizem var mı ? Logoda gizem olduğunu düşünüyorsanız sizin nasıl bir teoriniz var ? yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Sanal Gerçeklik Geleceğimizi Nasıl Şekillendirecek ?

Araştırmamızı istediğiniz konuları web sitemizin en aşağı bölümünde yer alan istek kısmından bizlere iletebilirsiniz.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?