Apple, BlockChain ve NFT Dünyasına Mı Giriyor ?
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Apple, BlockChain ve NFT Dünyasına Mı Giriyor ?

0

Apple Nft Blockchain

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin başlarında gelen Apple, son dönemlerde popülaritesini arttıran BlockChain ve NFT piyasasına giriş yapacak. Gelin detayları birlikte inceleyelim..

Son dönemlerde kripto para dünyasının daha popüler hale gelmesiyle Blockchain ve NFT terimlerini de daha sık duymaya başladık. Adını duyuran büyük şirketler bu tartışmalı piyasaya oldukça geniş bir yatırım yapmaya devam ediyor. Son yapılan eleştirilere göre teknoloji devi olan Apple’da bu piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor.

Apple, Kendi Blockzincir Alanını mı Oluşturacak ?

Apple şirketi, NFT ve Blockzincir dünyasını detaylı bir şekilde incelemeye devam ediyor. Fakat teknoloji devi şirket için bu piyasa hala tam anlamıyla belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz günlerde NFT platformu olan Sticky‘yi blok zincirinde depolanmayan NFT’ler satarak kullanıcıları yanılttığı sebebiyle App Store‘dan engelleme kararı almıştı. Apple şirketinin aldığı bu karardan sonra bir çok kullanıcının aklına Apple’ın aklında başka bir proje mi var ? sorusu geldi.

Yaşanılan bazı gelişmeler ise bu soruları güçlendiriyor. Apple şirketi kendi mağazasında binlerce oyunu bulunduruyor ve bu oyunlardan büyük bir gelir elde ediyor. Yaşanılan teknolojik gelişmelerden sonra bir çok oyun bünyesine NFT ve blok zincir karşılığı ödeme sistemi getirmeye sıcak bakıyor. Apple şirketinin ise bu ödemelere izin verebilmesi için pek çok kural getirmesi muhtemel duruyor.

Yapılan bazı iddialara göre Apple şirketi kendi çıkaracağı bir Blok zincir teknolojisi ile ödemeleri; almayı planlıyor. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olarak gösterilen Apple’ın bu projeyi yapması kullanıcılar tarafından da desteklenmektedir.

apple nft blockchainApple şirketi hakkında çıkan bu iddialar, güçlü bir blok zincir uygulamasının habercisi olabilir. Şirket güvenli alt yapısı sayesinde bu sektöre giriş; yapabilir. Fakat açıkladığımız tüm bu haberlerin birer iddia olduğunu unutmamak gerekiyor. Ancak kullanıcıların bu sektöre tam anlamıyla güvenebilmeleri için bu tarz haberlerin daha sık çıkması gerekiyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Netflix, Kripto Para Belgeseli Çıkarıyor !

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?