Apple Banka İşine Giriyor ! Apple Card Hesabı Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Apple Banka İşine Giriyor ! Apple Card Hesabı Geliyor

0

Apple şirketi, Apple Card hizmetine ekleyeceği yeni özellik ile birlikte banka işine giriyor. Apple, artık tasarruf hesabı açmanıza olanak sağlayacak. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olarak gösterilen Apple, bir kaç yıl önce Apple Card adında bir ödeme hizmetini kullanıma sundu. Kullanıcıların daha güvenli ve rahat ödeme yapmasını sağlayan hizmet, normal bir kredi kartının sunduğu tüm özellikleri içerisinde barındırıyor. Gelen habere göre Apple Card, getirilen özellik ile birlikte bankalaşmaya gidiyor.

Apple Card ile Birlikte Faiz Geliri Elde Edilebilecek

Kullanıcılarına Apple Card hizmeti ile daha rahat bir ödeme imkanı sunan Apple, sistemine yeni bir özellik getiriyor. Şirket, kullanıcılarına bu özellik ile birlikte artık daha fazla bankacılık hizmeti sunmayı hedefliyor. Yeni özelliğe bakacak olursak artık kullanıcılar kendilerine bir tasarruf hesabı açabilecek. Bu hesap ile birlikte Apple kullanıcıları, günlük nakit biriktirebileceklerdir. Ödüllerini ise Goldman Sachs‘ın yüksek getiri sağlayan sistemine aktarabilecektir.

apple-bankalaşıyor-apple-card-tasarruf-hesabıAyrıca Apple’ın yaptığı açıklamaya göre tasarruf hesabı ile ilgili herhangi bir kısıtlama yok. Yani 1 dolar yatıran bir kullanıcı 1 dolarlık faiz elde edecektir. Kısaca özetlersek kullanıcılar bir tasarruf hesabı açıp, yatırdıkları para karşılığında faiz getirisi elde etmiş olacaklardır.

Bununla birlikte kullanıcılar, tasarruflarını arttırabilmek için bağlantılı bir banka hesabı ile tasarruf hesaplarına ek para yatırabiliyorlar. Apple’ın sunmuş olduğu bu özelliğe benzer bir özellikte diğer büyük platform olan PayPal’dan gelmiştir. Kısa süre önce PayPal, yüzde 2.45 yıllık yüzde getirisi sağlayan bir tasarruf hizmeti getirdi.

Apple, bu yeni sistemin önümüzdeki aylarda kullanıma açılacağını açıkladı. Fakat günlük nakit bakiyeleri için faiz oranının ne olacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Ayrıca Apple Card’ın Türkiye’de aktif bir hizmetinin olmadığını da eklemek gerek. Bu bilgiden de yola çıkarak tasarruf hizmetinin Türkiye’de kullanılmayacağını söyleyebiliriz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ? Aşağıda bulunan bağlantıdan son yazımıza ulaşabilirsiniz

Netflix’in Reklamlı Abonelik Sistemi Çıktı ! İşte Fiyatlar

Apple Card Tasarruf Hesabı

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?