Android Kullanıcılarına Büyük Müjde ! Emojiler Açılıyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Android Kullanıcılarına Büyük Müjde ! Emojiler Açılıyor !

0

Android emoji güncellemesi

Android kullanıcıları bu habere çok sevinecektir ! iPhone marka telefonlardan gelen görüntülenemeyen emojiler için WhatsApp şirketi harekete geçti. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Apple şirketi, 15 Mart tarihinde yayınlamış olduğu ve çok uzun zamandır beklenilen İOS 15.4 güncellemesini kullanıcılarının deneyimlerine sundu. Güncelleme ile birlikte bir çok yenilik kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Bu hizmetlerden biriside büyük emoji kütüphanesi. Fakat bu güncelleme ile birlikte gelen emojiler Android kullanıcıları tarafından görüntülenemedi. WhatsApp şirketi ise Android kullanıcılarının bu emojileri görebilmesi için uygulamada bir takım değişiklikler düzenleneceğini açıkladı.

WhatsApp’ın Yeni Emojileri Beta Sürümünde Test Ediliyor !

Apple’ın 15 Mart tarihinde getirmiş olduğu yeni güncelleme ile birlikte getirdiği emojileri Androild kullanıcıları göremiyordu. WhatsApp’ın desteği ile birlikte bu emojiler artık tum kullanıcılar tarafından kullanılabilecektir. Bu yeni getirilecen emojiler şimdilik WhatsApp’ın beta sürümü olan 2.22.8.8 test ediliyor. Bu emojilerin içerisinde 7 adet yeni surat, 8 adet yeni el ve diğer emojiler ile birlikte toplam 40 yeni emoji var. Ten rengi özelliğini de eklersek emoji adeti toplam 120’ye yükseliyor.

Android WhatsApp Beta sürümünde bulunan toplam 40 emojinin hepsi görüntülenebilmekte. Fakat el sıkışma emojisindeki tercihler tek tek yapılamamakta. Bu emojiler WhatsApp’ın asıl uygulamasına ne zaman gelecek ? Bu soru şimdilik cevaplanamazsa da uygulamaya en kısa zamanda bir güncelleme beklenmektedir.

iPhone’lara yeni gelen ve Android cihazlara da en kısa sürede gelecek olan emojiler, ilk olarak geçtiğimiz sene Unicode Konsorsiyumu tarafından 14.0 versiyonu ile tanıtılmıştır. Şirketin yapmış olduğu bu son güncelleme ile birlikte toplam 3 bin 640 civarında emojisi oldu.

Apple telefonlardan atılan emojilere ise Android kullanıcıları henüz ulaşamamaktadır. Bazı web siteleri, bu emojjilerin gözükecek olduğunu ve belli programlar indirerek sizin de görebileceğinizi söylemektedir. Bu gibi 3.taraf web sitelerine güvenmeyin ve verilen linklere tıklamayın.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? Getirilecek olan yeni emoji paketi sizin için yeterli midir ? yorumlarınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Elektrikli Fiat Egea Hibrit Tanıtıldı ! İşte Fiyatları

Yeni açılan forumumuzu ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve bir sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?