Amazon Türkiye’ye Yatırım Yapıyor ! İşe Alımlar Başladı !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Amazon Türkiye’ye Yatırım Yapıyor ! İşe Alımlar Başladı !

0

Amazon Türkiye iş ilanı

Dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olan Amazon, 2022’nin Sonbahar döneminde İstanbul’a açmayı düşündüğü ve Türkiye’deki ilk lojistik merkezi olacak projesi ile istihdam yaratacak.

Bugün basına yapmış olduğu açıklamalarda Türkiye’ye yapacağı yatırımları kamuoyu ile paylaşan Amazon şriketi, 2022 sonbahar döneminde İstanbul’da açacağı yeni Lojistik merkezi sayesinde istihdam yaratmayı hedefliyor. Amazon Lojistik merkezini açacağı ilk yıl binin üzerinde bir istihdam sağlamayı amaçlamaktadır.

Yeni kurulacak olan bu Lojistik merkezi için 100 Milyon doların üzerinde bir yatırım beklenirken, son yıllarda artış yaşadığı müşteri talebini de bu şekilde karşılamış olacaklardır. Türkiye’de 2018 yılında açılan amazon.com.tr, açılışından bu yana kullanıcılarına milyonlarda ürün tedarik etmiştir.

2018 yılında Türkiye’de açılış yapan Amazon.com.tr yaklaşık olarak 500 kişiye istihdam sağlamıştır. Amazon uzun vadeli iş stratejileri doğrultusunda açmış olduğu bu lojistik merkezi ile bölgede nitelikli bir istihdam sağlayacak. Bu yeni proje sayesinde Amazon müşterilerine vermiş olduğu hızlı ve güvenilir teslimat hizmetlerine de devam edebilecektir.

Amazon’dan Türkiye’ye 100 Milyon Dolar Yatırım !

amazon-türkiyeye-yeni-yatırım-yapacakAmazon, Tuzla lokasyonunda kuracağı yeni Amazon Lojistik merkezi için mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi işlem gibi meslek gruplarına istihdam sağlaması bekleniyor. Müşteri hizmetleri ve lojistik takımları için alımlar gelecek aylarda başlayacak. Amazon bu proje olana kadar hali hazırda bulunan diğer ortaklarıyla hizmetlerine devam edebilecekir.

Amazon şirketinin Türkiye’ye yapacağı yatırımlar hakkında yorumlarını ileten Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu;

Hep vurguladığımız gibi güçlü, dayanıklı ve hızlı büyüyen ekonomisiyle Türkiye, eşsiz stratejik konumu, üretim; kabiliyetleri, geniş yetenek havuzu lojistik altyapısı ve liberal yatırım ortamı gibi avantajları sayesinde uluslararası yatırımcıların; odağında.

Sahip olduğumuz bu değer önerisi ile, Ar-Ge, tasarım, üretim, lojistik, eğitim ve yönetim; gibi birçok alanda uluslararası yatırımcıların faaliyetleri için bölgesel bir merkez olma özelliği taşıyoruz. Amazon’un Türkiye’deki ilk lojistik üssü olacak, sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşümü önceliklendiren ve; istihdam oluşturan yatırım kararı da bu söylemlerimizin somut bir örneği oldu.

Bu yatırım, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde sürekli gelişen lojistik altyapımızın son yıllarda büyük; ivme kat eden e-ticaret sektörümüzün iç pazarda ve ihracat pazarlarında; daha da güçlenmesi için oldukça önemli.

Peki bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

SpeedUpBOX 30 Mart’ta Tanıtılacak ! İnternet Hızınızı Arttırın !

Amazon Türkiye iş ilanı

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?