Amazon Luna Açıldı ! Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Amazon Luna Açıldı ! Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ?

0

Bulut oyun servisi Amazon Luna beklenen tarihte satışlara sunuldu. Google Stadia ve GeForce Now’un rakibi olan Amazon Luna nedir ve çıkış fiyatları ne kadardır ?

Bulut oyun servisleri son yıllarda çok fazla ilgi gören sektör haline geldi. Bu pazarın en büyük ikilisi olarak adlandırılan Google Stadia ve GeForce Now uzun yıllardır rekabeti paylaşıyorlardı. Oyun dünyasına da girmek isteyen dünyanın en büyük Bulut servis sağlayıcısı olan Amazon, oyun dünyasında Luna adıyla yer alacak.

Bulut oyun servisi olan Luna son bir yıldır çalışmalarına beta sürümde devam ediyordu. Beta sürümünün bitmesinin ardından  Luna resmen duyurulmuştur.. Beta sürümüne sadece davet yoluyla erişilebilen Luna, son açıklamaların ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Amazon Luna Nedir ?

NVIDIA GeForce ve Google Stadia, son yıllarda bulut oyun servisi pazarında büyük pay alan iki şirkettir. Amazon Luna bu büyük şirketlerin aksine kullanıcılarına abonelik hizmeti getiriyor. Google Stadia’nın uygulamış olduğu satın alınan oyun oynanış sitemi Luna’da daha değişik.  Amazon Luna, aylık olarak bireysel abonelik sistemini kullanıcılarıyla paylaşıyor. Bu aboneliklerin içerisinde kullanıcılara bir video oyun kataloğu açılmaktadır.

amazon-luna-nedirAmazon Luna Abonelik Seçenekleri

Prime Gaming (Amazon Prime İle Ücretsiz)

Her ayın sonunda değişen oyunlar sunulacak. Örnek vermek gerekirse; Temmuz ayında bir hafta boyunca Immortals Fenyx Rising oynayan bir kişi, Observer, PHOGS ve Flashback’de oynayabilecek.

Retro

Eski oyunları seven kişiler için hazırlanmış olan bu seçenekte, Street Fighter 2, Hyper Fighting, 1943 gibi oyunlar yer alacaktır.

Jackbox Oyunları

Her kullanıcının Luna aboneliği olmasa bile oyuna dahil olabilmesine imkan tanıyan bir abonelik çeşitidir. iki,üç veya dört kişilik oyunlarda yer alabilecektir.

Ubisoft Plus

Bu seçeneğimiz diğer seçeneklere nazaran en pahalı olanıdır. Assasins Creed: Valhalla, Far Cry 6, The Division gibi oyunları bu abonelik seçeneği altında oynayabilirsiniz.

Luna Plus

Metro: Exodus, Dirt 5, Control ve Abzu tarzında oynanan oyunları bu abonelik hizmeti içerisinde oynayabilirsiniz.

Aile

Garfield Kart Furious Racing, Mega Basebaal; tarzı daha çok küçük çocuklara hitap eden oyunları Aile aboneliği içerisinde oynayabilirsiniz.

amazon-luna-türkiyeye-ne-zaman-gelecekAmerika Birleşik Devletleri’nde şu an Amazon Prime altında hizmete sunuluyor. Sunulan bu hizmetin Amerika dışında da sunulacağı büyük soru işareti. Amazon şu an için bu hizmetin başka ülkede sunulup sunulmayacağı konusunda bir açıklama yapmamıştır.

Konu hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz

Son yazımızı okudunuz mu ?

Elektrik Faturalarındaki Düzenlemeler Ne Zaman Faturaya Yansıyacak ? 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?