Adidas’ın Yeni Logosu Sızdırıldı ! Kullanıcılar 2’ye Bölündü
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Adidas’ın Yeni Logosu Sızdırıldı ! Kullanıcılar 2’ye Bölündü

0

Adidas yeni logo

Adidas’ın yeni logosu olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyayı salladı. İşte Adidas’ın tartışmalı yeni logosu…

Dünyanın en büyük spor markalarından birisi olarak kabul edilen Adidas, ikonik olan logosunu daha modern hale getirmek için işe koyuldu. Fakat logoyu daha duyurmayan şirkete sosyal medyadan bir sürpriz geldi. Şirket yeni logoyu henüz duyuramadan sosyal medyada gördü.

Almanya merkezli olan üretici, yeni ambleminde üç şeride eşlik eden ‘Adidas’ kelimesini çıkardı ve şeritleri gözle görülmese de birbirine daha yakın hale getirdi. Yeni logo ise 2022 Katar Dünya Kupası formalarının görsellerinde ifşa oldu.

Adidas’ın yeni tasarladığı bu logoda neler değişti ?

Adidas şirketinin App Store uygulamasında kullanılmaya başlanan yeni logosu, şirket tarafından resmi olarak duyurulmamıştı. Ancak 2022’de Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupasındaki forma üretimleri de dahil olmak üzere yeni logoya yavaş yavaş geçiş yapmaya başlamıştır.

Adidas şirketinin en büyük beş müşterisi olan Manchester United, Real Madrid, Arsenal, Bayern Münih ve Juventus dahil olmak üzere dünya üzerinde bir çok futbol kulübü içinde forma tasarlayıp üretiyor. Şirket bu takımların aksine Beşiktaş, Celtic, Boca Juniors, Leichester City gibi tanınan kulüplerinde formalarını üretmiştir.

adidasın-yeni-logosuBir dağın yamacı izlenimini veren ve üç şeritten oluşan mevcut Adidas logosu ilk olarak 1991 yılında kullanılmıştır. Adidas 1991 yılından önceki logosu olan Yonca amblemini kullanıyordu. 1972 tarihine ilk kez kullanılan bu yonca şeklindeki amblem hala bazı; Adidas ürünlerinde aktif bir şekilde yer alıyor. Sosyal medya kullanıcılarına göre mevcut olan amblem 2022-2023 sezonunda son kez kullanılacağını söylüyor. Ancak tüm bu haberlere rağmen şirketten yeni logoya dair bir açıklama gelmediğini söylemek lazım.

Yeni logo bir çok Adidas sever tarafından açıklanamayan bir amblem olarak görülmüştür ve; hayal kırıklığı oluşturdu. Kullanıcılar şu an mevcut olarak kullanılan amblemden ve eski Yonca şeklinde olan amblemi severek; kullandıklarını sosyal medya adreslerinden duyurmuşlardır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Adidas’ın yeni çıkardığı logo ile eski logosu arasında çok fark var mı ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz..

Son yazımızı okudunuz mu ?

SpeedUpBOX 30 Mart’ta Tanıtılacak ! İnternet Hızınızı Arttırın !

Adidas yeni logo

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?