ABD’den Yeni Kripto Para Açıklamaları Geldi ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

ABD’den Yeni Kripto Para Açıklamaları Geldi ! İşte Detaylar

0

ABD Kripto Para Yürütme Emri 

Kaliforniya Valisi, kripto yürütme emri imzalayarak kripto paralar için başlangıç hamlesini yaptı. Peki ABD kripto paralar için ne düşünüyor ? Gelin tüm detayları birlikte inceleyelim.

ABD’de Silikon Vadisi başta olmak üzere, birçok finans ve teknoloji şirketleri Blockchain teknolojisine girmek istemektedir. ABD’nin en büyük eyaletlerinden birisi olarak gösterilen Kaliforniya’dan yeni bir kripto para yürütme emri açıklaması geldi.

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom tarafından imzalanan yürütme emri ile, eyaletteki tüm kripto işlemleri için kararname oluşturulması düşünülmektedir. Kaliforniya Valisinin imzaladığı belgenin içerisinde yatırımcılar için bir yol haritası bulunurken, eyaletin Blok Zincir teknolojisinden ve kripto para varlıklarından yararlanılmalarının önemi ele alındı.

ABD Kripto Para Yürütme Emrini İmzaladı !

abd-kripto-para-yönetme-emri-çıkardı

Blok Zincir ile alakalı çalışan şirketlere şeffaf ve tutarlı bir iş ortamı yaratmak istediklerini dile getiren Kaliforniya Valisin Gavin Newsom, faydaları ve riskleri kullanıcılar için dengelemeyi amaçladıklarını dile getirdi. Bu habere ek olarak ayrıca yürütme emrinde blok zincir uygulamaları ve girişimlerin destekleneceğini dile getirdi.

Vali Favin Newsom tarafından imzalanan emir ile kripto para; borsalarına veya kripto para yatırımcılarına karşı adım atılmayacak gibi durmaktadır. Sadece tüketicileri ve şirketleri korumak isteyen Kaliforniya, teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmak istememektedirler.

Ayrıca yürütme emri, ABD Başkanı Joe Biden’ın Mart ayında imzalamış olduğu blok zincir yasasına; da uyumlu gözükmektedir. Yine de valinin yaklaşımının, kripto para piyasasını nasıl etkileyeceğini söylemek için erken. Fakat bu emir yatırımcılarda herhangi bir korkuya sebebiyet vermedi.

“Kuzey Amerika’daki 800 blok zinciri işletmesinden yaklaşık dörtte biri Kaliforniya’da, diğer tüm eyaletlerden önemli ölçüde daha fazla. Birçoğundan burada olmak istediklerini duyduk ve bunu yapmalarına yardım etmek istiyoruz.”

Blok zincir teknolojisine karşı pozitif yaklaşımlarıyla ün yapan Dünya Ticaret Odası’da bu adıma; olumlu baktıklarını açıkladılar. Blok Zincir teknolojisinin devletleri ve ulusal ekonomileri büyüteceğini; düşünen Dünya Ticaret Odası, ekonomik rekabeti de teşvik edeceğini düşünmektedir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Motorola Razr 3 Hakkındaki Tüm Bilgiler !

ABD Kripto Para Yürütme Emri 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?