51.Bölge Nedir ? Uzaylı İddiası Doğru Mu ?
  1. Ana Sayfa
  2. Metafizik

51.Bölge Nedir ? Uzaylı İddiası Doğru Mu ?

0

51.Bölge konumu ABD Nevada eyaletinde yer alan Mojave Çölündeki bölgede yer almaktadır. İlk olarak kullanım amacı 1955 senesinde Lockheed U-2 adında uçakların uçuş denemeleri ve silah sistemlerinin geliştirilmesi adına kullanıma başlandı. Yapılan üst CIA ve Lockheed adında havacılık, silah, savunma, güvenlik ve ileri teknoloji şirketle ortak kullanımda da yer alıyordu.

51. Bölgeye Nasıl İsim Verildi ?

51.bölge denmesinin sebebi 2.Dünya Savaşı sonrasında nükleer testler yasaklanmaması öncesinde Nevada çölünde ABD Atomik Enerjik Komisyonu bölge üzerinde testler gerçekleştiriyordu. Nevada Test Bölgesi olarak ayarlanan bölge içerisinde harita 1’den 30’a kadar bölünen parsele bölünerek ayrıldı. 51.bölge bu ayırım içerisinde yer almamaktadır. Ancak 15.bölge sınırlarında olduğundan dolayı 15 sayısının tersine çevrilmesi sağlanarak 51.bölge olarak aldığı tahmin edilmektedir. Hükümet yetkilileri 51.bölgeye Groom Gölü yakınında yer alan tesis olarak kodlamaya da devam etmektedir.

51.Bölge Nasıl Yayıldı ?

İlk olarak 2005 yılında Bilgi Özgürlüğü Yasası kullanımı sağlanarak CIA yapılan üssün varlığını gelen meraktan dolayı 25 Haziran 2013 tarihinde halka açık olarak anlatımı sağlandı. Tesisin tarihçesi ve kullanım yönleri, amaçları bu anlatımla sağlandı.
Süreç içerisinde CIA 400 sayfalık kullanıma ait 1954-1974 yılları arasında yazılan raporu kendi sitesinde yayınladı. Raporun yayınlanmasıyla birlikte komple teorileri ardı ardına kesilmeden devam etti. Hatta verilen raporun gerçekçi olmadığı ve halkı başka yöne yönlendirmek oluşan merakı azaltmak adına yapıldığı da çokça konuşulmaya başladı.

51.Bölgede Neler İddia Ediliyor ?

51.bölge-nedir-uzaylılar-var-mı

51.Bölge için komple teorisi üretenler gün geçtikçe devam ediyor. Günümüze kadar birçok iddialar yer aldı. Bu iddialar arasında;

• Uzaylılarla iletişim halinde olduğu
• Uzaylı cesetleri incelendiği
• Uzaylıların araçların içerde olup incelendiği yeni teknolojiler yapıldığı İklim kontrol etmek için yapılan deneyler
• Yeni enerjili silahlar üretildi
• Yerin altından giden kıtalar arası giden aracın yapıldığı
• Işınlanma teknolojisinin olduğu
• Yeni Dünya düzenine yapılması için yeni tür etkinliklerin tasarlanması vs.

51.Bölgede Hangi Projeler Gerçekleştirildi ?

51.Bölge kurulduğundan itibaren gizli bir şekilde proje üretimi sağlanan yerdi. Yapılan projeler ileri düzeyde teknoloji sağlanarak test aşaması yapılan yerdi. Bölgenin büyük koruma gerçekleştirerek korunması merak uyandırmasına neden oldu. Günümüze kadar birçok ABD üst düzey savunma sistemleri bu bölge içerisinde gerçekleşti. Bu projeler bakarsak;

U-2 Casus Uçağı Yapımı: Lockheed şirketi CIA ortak çalışma yaparak yüksek irtifalarda uçan ve ulusları uzaktan gözetleyecek şekilde tasarlanan bir uçak yapmaya çalıştı. Yerden 21.000 metre yükseğe uçmasıyla birlikte keşif görevi gören uçak ilerleyen zamanlarda Sovyet roket teknolojisi görülmesiyle birlikte daha iyisi yapılacağı konusunda karara varılmıştı. Ayrıca yapılan uçak 1960 yılında vurularak düşürülmüştü.

51.bölge-nedir-uzaylılar-var-mı

A-12 Oxcart: Keşif uçağı olarak başlatılan projede 1960 yılın başlarında yapıma konuldu. Uçağın en önemli özelliği ise parlak titanyumdan yapılan bir sistem ve ses hızının 3 katına kadar çıkıyor olması döneminin ve geleceğinin ileri teknolojisi olarak yer alıyordu. Ayrıca dönemler içerisinde çokça uzaylı aracı olarak anılmasına neden oldu.

51. Bölge içerisinde birçok proje gerçekleşti. Bu projelerin halen devam ettiği üst düzeyde korunmasıyla bilinmektedir. Bölgede meraklı turistler ve yerli kasaba halkları sürekli olarak gözetleme yapmaktadır.
Yapılan gözetlemelerde aykırı durum olduğunda ekipler tarafından gözlemlenerek durum kontrolü de yapılmaktadır. Bununla ilgili sosyal medya üzerinde birçok video da yer alıyor. 51.Bölge gizemi uzun süre devam edeceği biliniyor. Bu videolar araştırma sağlayarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak çoğu video içerisinde tıklama tuzağı yer alabilir. İlerleyen zamanlarda yeni belgeler veya açıklamalar gelirse daha detaylı bir şekilde görünüm elde edeceğiz.

Daha fazla bu tarz yazı okumak isterseniz metafizik kategorimizi takip edebilirsiniz..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?