2022’nin Çılgın Modası Kripto Dövmeleri !
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

2022’nin Çılgın Modası Kripto Dövmeleri !

0

Kripto dövmeleri 

2020 tarihinden bu zamana kadar popülaritesi git giden artan kripto modası, günümüzde insanların derisine işlenmiş durumda. İşte o dövmelerden bazıları…

Son yıllarda yaşanan büyük teknolojik olaylar, Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarının yaygınlaşmasına ve kullanılmasına neden oldu. Ancak kimse bu kripto paraları insanların dövme olarak yaptırabileceğini düşünmemiştir. Dövme kullanmayı ve yaptırmayı seven insanlar günümüz trendlerini takip ettiği gibi, sosyal medya trendlerini de takip etmektedirler. Ethereum, Bitcoin ve Dogocoin dövmeleri, Google aramalar ve Instagram etiketlerinde son yılda %220 artış göstermiştir.

İnsanların Yeni Trendi Kripto Dövmeleri !

kripto-para-dövmeleriCrypto Head tarafından hazırlanan bir rapora göre, kripto para dövmeleri ile ilgili web arama sonuçları geçen yıla oranla %220 artış göstermiştir. Şirket sadece Google’ı değil Instagram ve diğer sosyal medya şirketlerini de baz alarak bir rapor hazırlamaya çalışmıştır.

Kripto para dövmesi ile alakalı yaklaşık olarak 1.900 kez aranan ve en popüler başlık olan ‘Kripto para dövmesi‘ terimi olmuştur. Kullanıcılar 1.600 kez Bitcoin Dövmesi arama yaparken, Dogecoin dövmesi diye aratan 700 kullanıcı bulunmaktadır. Kripto para dünyasında en değerli 2. coin olarak gösterilen Ethereum ise hemen hemen; hiç aratılmayarak bu listede kendine yer bulamadı.

Kripto para dövmeleri sadece internet aramalarında değil; sosyal medya etiketlerinde de sık sık karşımıza çıktı. #Bitcointattoo (Bitcoin dövmesi) ve cryptotattoo; (Kripto dövmesi) Instagram’da 1000 den fazla posta etiket olmayı başarmıştır. Ethereum ve Dogecoin dövmeleri henüz sosyal medya uygulamalarında etiket olmayı başaramamışlardır. Bu 2 coin bir kaç gönderi ve etiket dışında sosyal medyada gözükür halde değiller.

Bu yeni trend çok şaşırtıcı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Kripto para dövmelerini ömür boyu vücutlarında tutmak istemeyen kullanıcılar için kısa süreliğine; dövmelerde sosyal medyada kendine yer bulmuştur. Bu trendi NFT satıcıları da boş geçmek istemedi. NFT’lerini dövme şeklinde satan bazı sanatçılara ek olarak NFT’lerini dövmeye çeviren sanatçılarda mevcuttur.

Sizin bu konu hakkındaki düşünceniz nedir ? Bu trend sizce tutar mı ? Bir coin dövmesi yaptıracak olsanız hangi Kriptoyu seçerdiniz ? Düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

BODI Coin Nedir ? Yeni Coin Ne Zaman Çıkacak ?

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?