2021 Yılında En Çok Satılan 10 Telefon !
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler

2021 Yılında En Çok Satılan 10 Telefon !

0

En Çok Satılan Telefon

Araştırma şirketi olan Counterpoint, yayınladığı bir yazıda 2021 yılında en çok satılan 10 telefonu açıkladı. 2021 yılında en çok satılan 10 telefondan 7’sinin Iphone olması dikkat çekti. Listenin devamında 2 Xiaomi ve 1 Samsung telefon yer aldı.

Araştırma şirketinin yayınlamış olduğu verilerde, içerisinde Türkiye’nin de olduğu 50 farklı ülkede araştırma yapılmıştır. Yapılan bu araştırmada geçen yılın en çok satılan akıllı telefonu Iphone 12 olmuştur. Listenin tamamına baktığımızda 2021 yılında Apple şirketine ait 7 farklı Iphone marka telefon bulunmaktadır. Listede Samsung’dan 1, Xiaomi’den ise 2 telefon kendine yer bulmuştur.

Counterpoint şirketinin yapmış olduğu araştırmada 2021’in son çeyreğinde piyasaya sürülen Iphone 13 telefonlarında çok büyük bir beklenti yarattığını gözler önüne serdi. Iphone 13 2020 yılında piyasaya çıkmış olan Iphone 12 Pro marka telefondan bile daha fazla talep görmüştür. 2021 takvim yılında hangi telefon daha çok satmıştır gelin birlikte inceleyelim.

En Çok Satan Telefonlar

2021-yılı-en-çok-satan-telefonlar

 1. Apple Iphone 12
 2. Iphone 12 Pro Max
 3. Apple Iphone 13
 4. Iphone 12 Pro
 5. Apple Iphone 11
 6. Samsung Galaxy A12
 7. Xiaomi Redmi 9A
 8. Apple Iphone SE (2020 sürüm)
 9. Apple Iphone 13 Pro Max
 10. Xiaomi Redmi 9

Conterpoint şirketinin vermiş olduğu verilere bakarsak, En çok satan akıllı telefon üreticisi Apple, tüm akıllı telefon satışlarının %14.2’sini oluşturmaktadır. Diğer bir akıllı telefon üreticisi olan Samsung ise, düşük bütçeli ve ekonomik serisi olan A12 telefon ile bu pazarda %2’lik paya sahip olabildi. 2 telefonunu bu listeye sokabilen bir diğer ekonomik telefon üreticisi olan Xiaomi, bu pazardan %3 pay alabildi.

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan araştırmalarda Samsung marka telefonların genel satış oranında diğer markalara göre önde olduğunu görmekteyiz. Bu durumdan dolayı çoğu insanın listeye bakıp kafası karışmakta. Bu durumu şu şekilde açıklayabiliriz; Samsung çok fazla model akıllı telefon çıkartırken Apple ise bir kaç model çıkartmakta. Bu durumdan dolayı Samsung en çok satanlar listesine girmese de toplam satışta daha üstündür.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. Sizce en kullanışlı ve en güzel telefon nedir ? Hangi marka telefonlar bu listede kendine yer bulabilir ? 2022 yılında bu listeye girebilecek telefonlar nedir ?

Son yazımızı okudunuz mu ? Aşağıdaki bağlantıdan yazılarımıza ulaşabilirsiniz

WhatsApp Web Kullanıcılarına Kod Doğrulama Özelliği Geldi !

En çok satılan telefon 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?