20. Yıla Özel Volkswagen Golf R ! Tüm detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

20. Yıla Özel Volkswagen Golf R ! Tüm detaylar

0

Golf R 2022

Volkswagen şirketi, 20. yılına özel yeni Golf R tanıtımı gerçekleştirdi. Tasarım detayları açısından klasik Golf R’lere göre biraz farklı olan otomobil, güçlendirilen motoru sayesinde bugüne kadarki en güçlü Volkswagen Golf oldu. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Almanya merkezli otomobil şirketi Volkswagen, bugüne kadar ürettiği en güçlü Golf modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Golf model arabaların yüksek performanslı paketi olan Golf R için özel çalışmalar gerçekleştiren şirket, 20. yılını kutlayan modeli hiç olmadığı kadar değiştirdi. 20. yılına özel olarak üretilen Golf R, performansının dışında yeni tasarımı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Yeni Golf R modeli tasarım açısından piyasada bulunan Golf 8‘e genel hatlarıyla benziyor. Fakat yeni araçta özel olarak bir ızgara tasarımı görmekteyiz. Yeni çıkarılan Golf R’nin far yapısına baktığımız zamanda sanki biraz daha kavislendirilmiş gibi görmekteyiz. Aracın arka kısmına baktığımızda ise değişen egzoz çıkışları ve spoyler, kullanıcıların direk fark ettikleri özellik olarak duruyor.

Özel olarak tasarlanan Golf R !

en-güçlü-golf-r-2022

20. yılına özel olarak tasarlanan Golf R’ın içine baktığımız zaman, Golf 8 modeli ile büyük oranda benzerlikler görüyoruz. Fakat aracın iki noktasında önemli farklılıklar var. Bunlardan bir tanesi ise nakka kumaş kullanılmasıdır. İkinci farlılık ise iç tasarımda kullanılan karbon fiber malzemedir. Volkswagen tarihine baktığımız zaman ilk kez bir arabanın içinin tamamen karbon fiber ile kaplandığını görmekteyiz.

Bu özel olarak tasarlanan otomobilde 328 beygir gücünde ve 400 nM tork değerine sahip bir motor kullanılıyordur. Standart olarak üretilen bir Golf R’nin motorunun 315 beygir gücünde olduğunu sizlerle paylaşalım. Volkswagen’e göre 20. yıla özel olarak üretilen Golf R, 4.6 saniyede 100 km/sa hıza ulaşabilecektir. Bu Golf R modelinin  R-Performance paketinin de olduğunu yine sizlerle paylaşalım. Yani genel anlamda üretilen bu özel Golf R’nin standart Golf R’den eksiğinin; olmadığını tamamen fazlası olduğunu söyleyebiliriz.

Volkswagen, özel olarak üretilen bu yeni otomobilin henüz fiyatı hakkında bir açıklama yapmadı. Aynı zamanda üretilen bu otomobilin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise bilinmemektedir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Kuantum İnternet Yolda ! Kuantum İnternet Nedir ?

Golf R 2022

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?